GR News
GR News
GR News
Ott Tanak: zespół Toyoty ma ogromny potencjał

 

Ott Tanak: zespół Toyoty ma ogromny potencjał

W sezonie 2018 do zespołu Toyota Gazoo Racing WRT dołącza nowy kierowca - Ott Tanak. Były zawodnik ekipy M-Sport i trzeci kierowca ubiegłego sezonu WRC uważa, że start za kierownicą Yarisa WRC daje mu większe szanse na zdobycie rajdowego mistrzostwa świata.

Toyota Yaris WRC 2018 zespołu Toyota Gazoo Racing
Ott Tanak postanowił zamienić Fiestę RS WRC na Toyotę Yaris WRC | fot. Toyota Gazoo Racing WRT

Większe szanse na zwycięstwo

Decyzję o przystąpieniu do zespołu Toyota Gazoo Racing WRT Tanak komentował na oficjalnej inauguracji sezonu 2018 Rajdowych Mistrzostw Świata, która odbyła się w czasie Autosport International Show w Birmingham. „Dla wszystkich jest jasne, że zespół Toyoty radził sobie w ubiegłym roku bardzo dobrze” – mówił. „Biorąc pod uwagę, że był to ich pierwszy sezon, okazali się bardzo konkurencyjni. Team Toyoty ma ogromny potencjał” – zauważył kierowca. „Musiałem się upewnić, że w nadchodzących latach będę częścią tego zespołu. Moim zdaniem dołączenie do Toyoty daje mi największe szanse na walkę o tytuł" – komentował wybór. W Yarisie WRC Ott Tanak zasiądzie razem ze swoim dotychczasowym pilotem, Martinem Jarveoją.

Ott Tanak i pilot Martin Jarveoja
Estońskie duo - Ott Tanak i pilot Martin Jarveoja | fot. Toyota Gazoo Racing WRT 

Dobre wyniki w Rajdowych Mistrzostwach Świata

W zeszłym roku Tanak reprezentował barwy zespołu M-sport razem z pięciokrotnym rajdowym mistrzem świata, Francuzem Sebastienem Ogierem i Elfynem Evansem z Walii. Za kierownicą Fiesty RS WRC Estończyk notował naprawdę dobre wyniki. Sezon 2018 był dla niego najlepszym w karierze – wygrał Rajd Włoch i Rajd Niemiec, a w Rajdzie Szwecji i Australii dojeżdżał do mety na drugiej pozycji. Ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu, za Ogierem i Thierrym Neuvillem, a przed Jarim-Mattim Latvalą, rywalizującym w Yarisie WRC.  

Ott Tanak i inni członkowi zespołu Toyota Gazoo Racing
Atmosfera w zespole Toyoty jest podobno bardzo dobra | fot. Toyota Gazoo Racing WRT

Przygotowania do Rajdu Monte Carlo

Inaugurujący sezon Rajd Monte Carlo rozpocznie się 25 stycznia, czyli już za kilka dni. Ekipa Toyoty jest na ostatniej prostej przygotowań. W pracy niewątpliwie pomaga dobra atmosfera w zespole. „Zostałem bardzo dobrze przyjęty przez nowych kolegów, wszyscy mocno mnie wspierają” – mówi Ott Tanak.

Zdjęcie w nagłówku: Toyota Gazoo Racing WRT