GR News
GR News
GR News
Toyota Yaris WRC 2018 oficjalnie zaprezentowana

 

Toyota Yaris WRC 2018 oficjalnie zaprezentowana

Chociaż zmagania w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata zainauguruje Rajd Monte Carlo startujący 25 stycznia, sezon WRC można uznać za oficjalnie otwarty. Na Autosport International Show w Birmingham zespoły rajdowe zaprezentowały rajdówki, które wystawią do tegorocznej rywalizacji. Wśród nich nie mogło zabraknąć Yarisa WRC zespołu Toyota Gazoo Racing.

Toyota Yaris WRC 2018 przed prezentacją
To będzie drugi sezon samochodu ze znaczkiem Toyoty w WRC po 17-letniej przerwie

Drugi sezon w WRC po przerwie

W zeszłym roku Toyota powróciła do rywalizacji w WRC po trwającej 17 lat przerwie. Przedstawiciele zespołu Toyota Gazoo Racing nie ukrywali, że pierwszy sezon będzie nastawiony przede wszystkim na testowanie samochodu w warunkach rajdowego boju i wprowadzanie niezbędnych ulepszeń. Również ostatnie miesiące były dla ekipy reprezentującej japońską markę bardzo intensywne i poświęcone sprawdzaniu przygotowywanych modyfikacji.

Toyota Yaris WRC 2018 odsłonięta
Wygląd przodu Yarisa WRC uległ niewielkim, lecz widocznym modyfikacjom

Co nowego w Yarsie WRC?

Jedną z największych zmian, jakie wprowadzono w bazującej na popularnym hatchbacku rajdówce, były udoskonalenia pakietu aerodynamicznego. Auto otrzymało zmieniony przedni zderzak i błotniki, które generują większy docisk pojazdu do nawierzchni. Inną istotną zmianą było ulepszenie systemu chłodzenia, który teraz ma być wydajniejszy.

Toyota Gazoo Racing Ott Tanak
W tym sezonie w walce o puchary wesprze Toyotę Ott Tanak

W oczekiwaniu na kolejne zwycięstwa

Chociaż zespół Toyota Gazoo Racing ma za sobą dopiero jeden rok w WRC, jego zawodnikom udało się odnieść niemałe sukcesy. Kierowcy Yarisa WRC zwyciężyli w Rajdzie Szwecji i Rajdzie Finlandii, a w Rajdzie Monte Carlo na drugim stopniu podium stanął Jari-Matti Latvala. W tym roku Toyotę będę reprezentować Jari-Matti Latvala, Esapekka Lappi i debiutujący za kierownicą Yarisa Ott Tänak. Ich pilotami będą kolejno Miikka Anttila, Martin Jarveoja oraz Janne Ferm.

„To wspaniałe doświadczenie, rozpoczynać sezon 2018 na Autosport International Show przed tak wieloma fanami sportów motorowych. Po bardzo udanym sezonie 2017 z entuzjazmem czekamy na kolejne sportowe zmagania" – podsumował prezentację Tommi Mäkinen, lider zespołu.