GR News
TOYOTA GAZOO Racing podsumowuje 2021 rok

Ostatnie dni roku to idealny czas na podsumowania. TOYOTA GAZOO Racing ma co wspominać. Dla japońskiej marki był to wyjątkowo udany sezon.

Rok 2021 był dla sportowych zespołów Toyoty pełen sukcesów.

Japońska marka zwyciężyła w producenckich klasyfikacjach rajdowych mistrzostw świata i wyścigów długodystansowych WEC (jako pierwszy zespół w erze hipersamochodów), na dodatek wygrywając słynne Le Mans 24h.

A załogi Sébastien Ogier/Julien Ingrassia oraz Mike Conway/Kamui Kobayashi/José María López zdobyły indywidualne tytuły odpowiednio w obu wspomnianych cyklach.

Toyota może cieszyć się również z istotnych osiągnięć w ojczyźnie. Zespół TOYOTA GAZOO Racing zdobył rajdowe mistrzostwo Japonii w pierwszym sezonie startów GR Yarisem GR4 Rally. Związana z Toyotą ekipa Carenex Team Impul okazała się najlepszym zespołem w serii wyścigowej Super Formula. A do startującego w Super GT zespołu TGR Team au TOM'S trafiły mistrzowskie puchary w rywalizacji zespołowej oraz kierowców (zdobyli je Yuhi Sekiguchi i Sho Tsuboi).

Zobacz krótki film, w którym TOYOTA GAZOO Racing podsumowuje sezon 2021 i dziękuje członkom swoich zespołów oraz kibicom.