GR News
GR News
GR News
Pierwsze zwycięstwo Toyoty GR Supry GT4

 

Pierwsze zwycięstwo Toyoty GR Supry GT4

Toyota GR Supra GT4 szybko wyrabia sobie markę niezawodnego i skutecznego auta wyścigowego. W mistrzostwach GT4 France duet César Gazeau/Wilfried Cazalbon z zespołu CMR odniósł pierwsze zwycięstwo w klasie Am.

Toyota GR Supra GT4 to produkowany przez TOYOTA GAZOO Racing Europe samochód wyścigowy zbudowany zgodnie ze specyfikacją kategorii GT4, która dla wielu kierowców jest pierwszym krokiem w karierze wyścigowej. Klasa zyskuje coraz większą popularność, bo umożliwia starty w konkurencyjnym otoczeniu na najlepszych torach wyścigowych świata za rozsądne pieniądze.

GR Supra GT4 powstała w oparciu o wersję drogową, która była pierwszym globalnym autem opracowanym i wypuszczonym przez TOYOTA GAZOO Racing. Wyścigowa odmiana została specjalnie przygotowana do rywalizacji. Auto ma trzylitrowy, sześciocylindrowy, turbodoładowany silnik o mocy 430 KM i napęd na tył. Na początku 2020 roku samochód uzyskał homologację i trafił do pierwszych klientów. Błyskawicznie okazało się, że to bardzo udany projekt. 

EgLJws2XYAIrngB

GR Supra GT4 szybka od początku

Podczas pierwszego weekendu w cyklu GT4 European Series duet Lemert/Castelli z francuskiego zespołu CMR zajął drugie miejsce w godzinnym wyścigu na włoskim torze Imola. Podczas rundy cyklu DTM Trophy Jose Maria Lopez wygrał kwalifikacje do wyścigu na torze Lausitzring, a GR Suprę GT4 można było też oglądać w rywalizacji w British GT.

Na pierwsze zwycięstwo tego auta długo nie trzeba było czekać. Podczas sierpniowego weekendu wyścigowego na torze Nogaro, który otworzył zmagania w GT4 France, duet César Gazeau/Wilfried Cazalbon z zespołu CMR dowiózł pierwsze miejsce w klasie Am. Ich koledzy z ekipy Aurélien Panis oraz Julien Piguet dwukrotnie dojeżdżali na podium kategorii Silver.

Takie wyniki imponują tym bardziej, że GR Supra GT4 to nowa konstrukcja w tej kategorii. Konkurencyjne marki od lat przygotowują samochody do rywalizacji i wprowadziły już do nich wiele poprawek. Supra jest w tym gronie świeżynką, ale jak widać inżynierowie i projektanci z Toyota Gazoo Racing dobrze przygotowali auto do ścigania.

EgLJs8NWAAAv86R

TOYOTA GAZOO Racing

TOYOTA GAZOO Racing to sportowa dywizja koncernu Toyota, która odpowiada za programy wyścigowe i rajdowe na całym świecie. W 2019 roku kierowcy reprezentujący barwy zespołu wygrywali najbardziej prestiżowe cykle i rajdy na świecie - Rajd Dakar 2019, 24-godzinny wyścig w Le Mans, czy zdobywali mistrzostwo świata WRC. Dla Toyota Gazoo Racing jeżdżą najlepsi kierowcy świata w tym m.in. sześciokrotny triumfator WRC Sebastien Ogier i trzykrotny zwycięzca Rajdu Dakar Nasser Al-Attiyah.

TOYOTA GAZOO Racing to też prężnie rozwijająca się sekcja e-sportowa. Wirtualny GR Supra GT Cup przyciąga co roku dziesiątki tysięcy graczy, marka jest też partnerem wirtualnej rywalizacji eSports WRC, a w czerwcu zadebiutowała w cyfrowym 24-godzinnym wyścigu w Le Mans.

W Polsce działalność TOYOTA GAZOO Racing można śledzić na Facebooku (https://www.facebook.com/ToyotaGazooRacingPolska/) i Instagramie (https://www.instagram.com/tgr_pl/).