GR News
GR News
GR News
Toyota GR Supra GT4 - kto się będzie nią ścigał?

 

Toyota GR Supra GT4 - kto się będzie nią ścigał?

Toyota GR Supra GT4 uzyskała homologację i jest już gotowa do ścigania. Pierwsze egzemplarze znalazły już swoich nabywców. TMG rozpoczęła produkcję kolejnych egzemplarzy, które trafią do klientów na początku lata.

Zainteresowanie GR Suprą GT4 jest duże. Pierwsza partia aut wyprzedała się na pniu. Jakie zespoły nabyły nowe wyścigówki z logotypem Toyoty?

Zespół Ring Racing, który siedzibę ma nieopodal legendarnego toru Nürburgring, kupił dwie GT Supry GT4. Jedno auto będzie ścigać się w niemieckiej serii ADAC GT4 Germany, której kalendarz składa się z sześciu imprez. Drugie auto weźmie udział w Nürburgring Langstrecken Serie, czyli dawnym VLN. Ring Racing jedno ze swoich aut wystawi też w wyścigu Nürburgring 24 Hours w imieniu zespołu Novel Racing.

Dwie GR Supry GT4 trafią do francuskiego zespołu CMR. Jedno auto pojedzie w najbardziej prestiżowej serii dla aut GT4, czyli European GT4 Series, a drugi samochód będzie rywalizował w French GT4 Series.

Jedna Toyota GR Supra GT4 będzie ścigać się w Wielkiej Brytanii. Zespół Speedworks Motorsport, który wystawia Toyotę Corolla w British Touring Car Championship, GR Suprę GT4 przygotuje na serię British GT, w której mierzą się auta z kategorii GT3 i GT4.