GR News
GR News
GR News
Toyota Racing Cup - nowy markowy puchar w Polsce

 

Toyota Racing Cup - nowy markowy puchar w Polsce

Toyota Racing Cup (TRC) zadebiutuje w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Nowy puchar to szansa dla kierowców, którzy chcą rozwijać swoją wyścigową przygodę bez ponoszenia wysokich kosztów. To naturalny krok dla tych, którzy zdobyli już doświadczenia w imprezach typu Track Day, a teraz chcieliby sprawdzić się w bezpośredniej rywalizacji na torze.

Toyota Racing Cup gwarantuje dobrze przygotowane samochody i równe szanse dla wszystkich uczestników pucharu. Auta będą w identycznej specyfikacji technicznej, na takich samych oponach, co gwarantuje, że będzie to rywalizacja kierowców a nie batalia sprzętowa. TRC to także okazja do sprawdzenia się na jedynym w Polsce homologowanym przez FIA obiekcie - Torze Poznań, gdzie w bezpiecznych warunkach można sprawdzać i rozwijać swoje umiejętności.

Toyota Racing Cup 2019 logo page 001

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Co to jest Toyota Racing Cup (TRC)?

Toyota Racing Cup to organizowany przez Complex Motorsport markowy puchar w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski  (w ramach Dywizji Narodowej w Klasie -2000 Open - auta do 2 litrów). Ideą jest stworzenie sprawiedliwej rywalizacji kierowców, gdzie o wynikach decydują umiejętności zawodników, a nie nakłady finansowe i wyścig zbrojeń. Zawodnicy ścigają się w identycznie przygotowanych samochodach.

Jakie auta rywalizują w Toyota Racing Cup?

Toyota Celica GT VI generacji przygotowana zgodnie z regulaminem technicznym WSMP oraz regulaminem technicznym Toyota Racing Cup. Samochody wyposażone są w fabryczny silnik o mocy około 200 KM i seryjną skrzynię biegów, zawieszenie BC Racing oraz opony semi-slick. Auta mają homologowane wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa: klatkę, kubełkowy fotel, pasy, siatkę i gaśnicę.

Toyota Media Cup 2018 Final Slovakia Ring 35

Kiedy i gdzie odbywają się wyścigi Toyota Racing Cup?

Toyota Racing Cup rozgrywane jest w ramach rund WSMP na Torze Poznań. W sumie zaplanowano osiem wyścigów w cztery weekendy wyścigowe (10-12 maja, 7-9 czerwca, 19-21 lipca, 20-22 września).

Jak wygląda start w Toyota Racing Cup?

Zawodnicy przyjeżdżają do Poznania w czwartkowy wieczór. W piątek czekają ich odbiory administracyjne oraz techniczne, a także treningi i sesje kwalifikacyjne. W sobotę i niedzielę wyścigi. Szczegółowy harmonogram każdej rundy WSMP zostanie ogłoszony przez organizatorów przed zawodami po publikacji listy zgłoszeń.

Ile kosztuje sezon startów w Toyota Racing Cup?

Koszty na sezon 2020 w przygotowaniu. Informacje u organizatora.

Koszty udziału w TRC własnym samochodem do ustalenia z Complex Motorsport.

Co wchodzi w skład ceny startów w Toyota Racing Cup?

Wypożyczenie w pełni przygotowanego samochodu do wyścigu, transport auta na i z Toru Poznań, serwis na miejscu, wpisowe, paliwo oraz cztery nowe opony na każdy weekend wyścigowy.

Jakie są koszty dodatkowe startów w Toyota Racing Cup?

Zawodnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, noclegu i wyżywienia, a także ubezpieczenia NNW. To w ich gestii jest opłacenie licencji wyścigowej oraz zakup kombinezonu i kasku zgodnego z homologacją FIA.

Czy samochód można okleić według własnego projektu?

Zawodnicy mogą dowolnie okleić przekazane im samochody z zachowaniem miejsc ekspozycji reklamowej WSMP oraz Toyota Racing Cup.

Jak przydzielane są samochody w Toyota Racing Cup?

Samochody są w identycznej specyfikacji. Przed sezonem odbędzie się losowanie aut na cały sezon.

Toyota Media Cup 2018 Final Slovakia Ring 32

Czy zawodnik może dowolnie modyfikować wynajęte auto?

Wszystkie samochody mają identyczną specyfikację techniczną. Podczas każdej rundy zawodnicy mogą zmieniać w asyście serwisu ustawienia zawieszenia, korekcję siły hamowania oraz ciśnienie w oponach.

Co trzeba zrobić, by być sklasyfikowanym na koniec sezonu Toyota Racing Cup?

Zawodnik musi ukończyć przynajmniej połowę wyścigów, czyli cztery z ośmiu rund, które odbędą się na Torze Poznań.

Czy można wystartować wynajmowanym samochodem w rundach WSMP na Łotwie?

Rundy na torze w Rydze nie są wliczane do Toyota Racing Cup, ale zawodnik może wziąć w nich udział po indywidualnych ustaleniach z Complex Motorsport.

Czy możliwe są treningi autem, którym zawodnik będzie się ścigał w sezonie?

Tak, jest to nawet wskazane. Samochód będzie udostępniony do treningów na obiektach Tor Poznań i Autodrom Słomczyn po indywidualnych ustaleniach z Complex Motorsport.

Czy można startować własnym autem w Toyota Racing Cup?

Toyota Racing Cup to puchar dla posiadaczy samochodów Toyota Celica GT VI generacji. Żeby być sklasyfikowanym w cyklu TRC, auto musi spełniać wymogi regulaminu technicznego Toyota Racing Cup. Auta niezgodne z regulaminem technicznym cyklu nie będą klasyfikowane w Toyota Racing Cup, ale mogą walczyć we właściwej Dywizji WSMP.